Ocena sklepu

4.9/5

Oceny

Jakoś zakupionego towaru
4.9/5
Czas realizacji
4.6/5
Poziom obsługi klienta
4.9/5
Zadowolenie z zakupów w naszym sklepie
4.9/5
Czy polecił byś naszą firmę swoim znajomym?
4.9/5

» Wszystkie opinie

Filtruj

Cena
Szerokość
cm cm
Wysokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Producenci
Typy
Styl
Klasa
Wiszący / stojący

Meble tapicerowane

Jak wybrać meble tapicerowane?

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie czy dom bez mebli z tapicerką. Szczególnie wyposażenie salonu, gdzie znajdują się meble wypoczynkowe, nie może się bez nich obyć. Jaki rodzaj mebli jednak wybrać, by z jednej strony cieszyć się ich wyglądem i miękkością, a z drugiej funkcjonalnością?

Meble skórzane

Poza naszymi osobistymi preferencjami estetycznymi wybierając meble tapicerowane pomyślmy o praktycznej stronie ich użytkowania i pielęgnacji. Narożniki, wersalki i fotele ze skóry naturalnej mają ogromną zaletę uniwersalności. Bez trudu wkomponują się w każde wnętrze zarówno nowoczesne jak i tradycyjne. Skóra wygląda elegancko i szlachetnie wymaga jednak dbałości w użytkowaniu i pielęgnacji. Jeśli mieszkają więc z nami małe dzieci czy zwierzęta, warto rozważyć nieco tańsze pokrycie mebli. Z drugiej strony skórę czasem łatwiej jest wytrzeć i z pewnością jest lepszym rozwiązaniem dla alergików.

A może materiał?

Jeśli wybierzemy tkaninę dostosujmy ją także do potrzeb użytkowych. Jeśli mamy dzieci zdecydowanie pomyślmy o tkaninach typu AquaClean lub z inną plamoodporną powłoką, by przenikanie wilgoci do splotów było niemożliwe. W innym wypadku utrzymanie obicia z tkaniny może być trudne. Generalnie jednak czyszczenie mebli pokrytych tkaniną nastręcza mniej problemów oraz jest mniej kosztowne. Dużo łatwiej także naprawić ewentualne uszkodzenia.

Podkategorie