Filtruj

Cena
Szerokość
cm cm
Wysokość
cm cm
Głębokość
cm cm
Producenci
Typy
Styl
Klasa
Wiszący / stojący

Meble młodzieżowe

Meble dziecięce i młodzieżowe

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa? Urządzenie pokoju dziecięcego to zwykle ogromna przyjemność dla rodziców. Jeśli jednak musimy zaplanować przestrzeń i meble do pokoju dziecięcego dla rodzeństwa, sprawa nieco się komplikuje, a przed nami stoi duże wyzwanie.

Rodzeństwo z niewielką różnicą wieku

Jeśli dzieci są w podobnym wieku łatwiej zaaranżować przestrzeń. Dzieciom można na przykład zorganizować wspólne miejsce do zabawy. Doskonałym rozwiązaniem, które dzieci uwielbiają, a jednocześnie bardzo oszczędza przestrzeń jest łóżko piętrowe. Nowoczesne zestawy łóżek piętrowych dostępne są w formie wygodnych modułów, wyposażonych dodatkowo w biurko lub szafę. 

Rodzeństwo z dużą różnicą wieku

Trudniejszym zadaniem jest zaplanowanie pokoju dla dzieci w różnym wieku. Szczególnie gdy niemowlak musi zamieszkać z dzieckiem w wieku szkolnym. Meble młodzieżowe powinny być tak zaprojektowane, by młodsze dziecko nie miało dostępu do części „skarbów” starszego. Można rozważyć wyższe półki lub część zamykanych na klucz szafek. Jeśli to możliwe z uwagi na wymiary pokoju warto rozdzielić wszystkie strefy tak, by każde dziecko miało swój oddzielny kącik do wypoczynku, nauki i zabawy. Podzielić pokój można także szafami, a odrębność stref podkreślić kolorystyką.